Akne ravi

Akne raviga tuleb alustada õigel ajal, sest siis saab vähendada armistumist. Kahjuks ei ole olemas imevahendit, mis sobiks ühtviisi kõigile. Akne ravi on individuaalne, kestab pikka aega ja nõuab kannatlikkust ning arsti nõuannete järgimist. 

Ravi sõltub sellest, millise akne vormiga on tegemist – kerge, keskmise või raske aknega. Ravimiseks kasutatakse nii nahale kantavaid kui ka seespidiseid ravimeid. Osa ravimeid saab apteegist osta ilma retseptita, seespidiseid ravimeid müüakse ainult arsti retsepti alusel. 

Sinu arst valib sobivaima ravimi ning selgitab, kuidas seda õigesti kasutada, missugused on võmalikud kõrvaltoimed ja millistest ettevaatusabinõudest peab kindlasti kinni pidama. Samuti oskab arst soovitada parima nahahoolduse. Kuna Sinu arst oskab õigesti hinnata ravitulemusi ja ka kõrvaltoimeid, peaksid temaga korrapäraselt konsulteerima. 

Pea kindlasti arstiga nõu, kui puutud kokku probleemidega (näiteks, kui ravi ei mõju, tekivad häirivad kõrvaltoimed või muud probleemid). Arst aitab valida just Sinu nahatüübile sobivat nahahooldust, raviskeemi muutust või muud.

Tekstid on kooskõlastanud dr Kristi Abram, TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliiniku dermatoloog
Viimati üle vaadatud 28. veebr. 2019